b4checkup.com WEB SİTESİ İÇİN ŞARTLAR VE KOŞULLAR

b4checkup.com web sitesine hoş geldiniz ve b4checkup.com hizmetlerini ("Hizmetler") kullanımınız için teşekkür ederiz.

b4checkup.com'un Hizmetleri'ni kullanarak, kullanıcı olarak ("Kullanıcı") bu Genel Hüküm ve Koşulları ("Şartlar") kabul etmektesiniz. Lütfen onları dikkatle okuyun.

Hizmetlerimizden bazıları ek şartlara tabidir. İlgili Hizmetler ile ek şartlar mevcut olacak ve bu ek şartlar, bu Hizmetleri kullanırsanız, b4checkup.com ile olan sözleşmenizin bir parçası haline gelecektir.

1. b4checkup.com'un Hizmet Kapsamı

1.1 b4checkup.com, hastane ve klinikler ("Sağlayıcılar") dahil fakat bunlarla sınırlı olmayan tıbbi hizmet –checkup- sağlayıcıları için bir pazarda yer alan bir hizmet platformudur

1.2 b4checkup.com, kullanıcıya vaka yönetimi, transferler, tıbbi kayıt çevirisi, yerinde tıbbi tercüman, uzak ikinci görüş, vize organizasyonu ve eşin konaklama dahil olmak üzere her birinin bireysel bir maliyeti olan ek hizmetler sunmaktadır.

1.3 b4checkup.com kullanıcıyı veya diğer hastaları belirli Sağlayıcılara göndermez ancak yalnızca Kullanıcı ihtiyaçlarına, yani kullanılabilirlik, coğrafi alan, tıbbi ihtiyaçlar vb. zaman çerçevesine dayalı Sağlayıcılar hakkında bilgi sağlar. Böylece, Kullanıcı herhangi bir Sağlayıcıya tahsis edilmeyecektir ancak bunun yerine Kullanıcının seçebileceği ve biriyle bir randevu alacağı Sağlayıcıların (ad, adres, uzmanlık vb. dahil olmak üzere) bir listesi sağlanacaktır.

1.4 b4checkup.com sağlayıcılar tarafından sağlanan veya çeşitli kaynaklardan çevrimiçi ve çevrimdışı bilgilerden toplanan ve düzenlenen veriler temelinde sağlayıcılar hakkındaki ayrıntıları ve bilgileri açıklar. b4checkup.com, Hizmetleri yerine getirirken makul bir beceri ve özen göstermesine rağmen, sağlanan bilgilerin doğru, eksiksiz veya doğru olduğunu garanti etmez ve doğrulayamaz; ayrıca b4checkup.com herhangi bir hatadan (tezahür ve yazım hataları dahil), yanlış, yanıltıcı veya kullanıcılar tarafından verilen eksik veya yanlış bilgilerden kaynaklanan hatalardan sorumlu değildir. Web sitesi, herhangi bir Sağlayıcı'nın kalitesini, hizmet seviyesini veya niteliğini teşkil etmez veya teşvik etmiş veya onaylanmış sayılmaz.

1.5 b4checkup.com kanallarını kullanmak vasıtası ile Kullanıcı ve Sağlayıcılar arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Özellikle, b4checkup.com, Sağlayıcı'nın tıbbi hizmetleri –checkup- hakkında bilgi almak için Kullanıcının kullanabileceği farklı formlar sağlar. Kullanıcı ve Sağlayıcı bir sözleşme imzalamaya karar verirse, b4checkup.com, Kullanıcı ile Sağlayıcı arasındaki sözleşmeye dayalı ilişki ile ilgilenmez ve sözleşmenin sonucunu veya içeriğini hiçbir şekilde etkilemez. b4checkup.com, Sağlayıcı (veya başka bir üçüncü taraf) ile Kullanıcı arasında imzalanmış bir sözleşme sonucunda Kullanıcıya karşı herhangi bir hak, yükümlülük veya sorumluluk üstlenmez.

1.6 b4checkup.com kendi başına tıbbi kontrol hizmetleri vermez. Sağlayıcılar ve diğer üçüncü taraflar tarafından sağlanan bilgiler dahil olmak üzere b4checkup.com'un web sitesinde verilen bilgiler bir tıbbi konsültasyon veya tıbbi muayenenin yerini alamaz ve tıbbi tedaviyi başlatıp başlatmayacağınızı veya sona erdirip başlatmayacağınızı bağımsız olarak karar vermek için kullanılamaz.

2. Sözleşmenin Özeti

2.1 b4checkup.com'un Hizmetlerinin kullanılması sonucunda, b4checkup.com veya Sağlayıcıların tıbbi seyahat kolaylaştırma hizmetleri ile Kullanıcıya yardımcı olabilmesi için kullanıcının kişisel iletişim bilgilerini vermesi gerekir. Kullanıcı, (i) tam adını ve telefon numarasını, e-posta adresini vermesi ve (ii) bu Şartları ve (iii) b4checkup.com'un gizlilik politikasına ("Gizlilik Politikası" na) uyacağını kabul etmesi gerekmektedir.

2.2 b4checkup.com kullanıcıları için hizmetler ücretsizdir. Bununla birlikte, kullanıcı ek bir ücret karşılığında ek kişisel veya lojistik destek isteyebilir veya ek ek hizmetler sipariş edebilir. Ücretlendirmenin geçerli olduğu bir Hizmet sipariş etmeden önce, tam ödeme tutarı, ödeme sayfasında görüntülenecektir. Kullanıcı, "Book" düğmesine tıklamadan önce sipariş verilerini gözden geçirebilir ve düzeltebilir.

2.4 Bir sipariş verildiği zaman, Kullanıcı, istenen Hizmet ile ilgili bir sözleşme yapılması için b4checkup.com'a bağlayıcı bir teklif gönderebilir. Kullanıcı, elektronik sipariş formunun alınmasıyla ilgili otomatik bir onay e-postası alacaktır, ancak bu, siparişin bağlayıcı kabulünü teşkil etmez.

2.5 Kullanıcı, gönderdiği kişisel, özel kişisel ve tıbbi verileri, info@b4checkup.com adresine bir e-posta göndererek istediği zaman b4checkup.com veritabanlarından kaldırmayı talep edebilir. Gizlilik Politikalarına uygun olarak, b4checkup.com kullanıcı'nın talep ettiği andaki en kısa sürede kullanıcının kişisel verilerini ve belirli kişisel verilerini silecektir veya engelleyecektir. Bununla birlikte, Kullanıcı tarafından b4checkup.com platformu vasıtasıyla temas edilen Tedarikçilerle ilgili herhangi bir hukuki ihtilaf olması durumunda Kullanıcı veya Sağlayıcıların sorularının geçmişini izlemek ve belgelemek amacıyla; b4checkup.com kullanıcının ve e-posta adresinin adını ve soyadını saklı tutacaktır. b4checkup.com, kullanıcıdan gelen böyle bir talepten sonra bu verileri, yukarıda belirtilen sebeplerden başka herhangi bir nedenden ötürü, özellikle de herhangi bir tanıtım amacıyla kullanmaz.

2.6 Müşteri olan herhangi bir Kullanıcı, Bölüm 15'e uygun olarak sözleşmeden çekilme hakkına sahip olacaktır.

3. Ek hizmetler

3.1 b4checkup.com ayrıca, sağlık checkup organizasyonunu kolaylaştırmak için Kullanıcının alabileceği Ek Hizmetler sunmaktadır. Her hizmetin maliyeti farklıdır ve Kullanıcı bu hizmetleri Web sitesindeki Fiyatlandırma bölümünden seçtikten sonra b4checkup.com tarafından bilgilendirilecektir. b4checkup.com, kendi takdirine bağlı olarak Ek Hizmetler fiyatlarını güncelleme hakkını saklı tutar ve bu fiyatları İlave Hizmetler listesinin genel Fiyatlandırma bölümünde görüntüler.

3.2 Ek Hizmetler, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, aşağıdakileri içerebilir:

· b4checkup.com kişisel Yardım paketi. Vaka kolaylaştırılması hizmeti şunları içerir:

· Araştırma, iyileşme ve iyileştirme ihtiyaçlarına kullanıcıya yardımcı olacak özel bir Bakım Ekibi üyesi ile tam vaka yönetimi,

· Araştırmaya 24 saat yanıt,

· Birden fazla kişiselleştirilmiş tedavi planının sağlanması yoluyla fiyatları karşılaştırma olanağı

· Öncelikli randevu planlaması,

· b4checkup.com'a bağlı olarak, kullanıcının tıbbi tedavisinin masraflarına karşılık ödenen her para için garanti veren güvenli ödeme.

Havaalanı- Otel- Hastane Transferi; bu hizmet, havaalanına, hastaneye ve / veya otele bağlanmak için bir araba servisi ve şoför ücretini içerir. Listelenen fiyat seyahat başıdır. Daha karmaşık ulaşım ihtiyaçları için, b4checkup.com ayrıca talep üzerine temin edilebilir indirimli paket ücretlerini de sunmaktadır.

Vize Hizmeti. Bu hizmet, genellikle tıbbi tedavi vizesi almak için gerekli olan bir davet mektubunun verilmesini kapsar. Bu ücret, doğrudan elçiliğe ödenecek ek ücretleri kapsamamaktadır.

Yerinde Tıbbi Tercüman; bu hizmet, saatlik ücretli olarak, hastanede Kullanıcıya eşlik edecek ve tıbbi personel ile Kullanıcı arasındaki iletişimi destekleyecek tecrübeli bir tıbbi tercümanı içermektedir. Bu hizmetten en az iki saat süreyle faydalanmak amacıyla rezervasyon yaptırılabilir. b4checkup.com, tıbbi 8 saati aşan tıbbi tercümeler için indirimli fiyat uygulamaktadır.

Lojistik Yardım. Bu hizmet, tedavi yerinde, seyahat ve konaklama yeri bulma ve rezervasyon yapma konusunda destek sağlar. Bir b4checkup.com Care Team temsilcisi, kullanıcıya seyahat ve/veya konaklama seçeneklerini fiyatlarıyla sunacaktır. b4checkup.com seyahat veya konaklama hizmetlerini sağlamaz. Mevcut konaklama ve / veya uçuş masrafları seyahat eden kullanıcı tarafından ödenir.

Özel A'dan Z'ye Konsiyerj Paketi. Uçuş ve konaklama rezervasyonu içeren her şey dahil servis paketi. Paketin içeriği ve fiyatı Kullanıcı ile kararlaştırılacak ve paketin rezervasyonu konusunda tüm koşullar sağlanacaktır.

Uzaktan Ikinci Görüş. b4checkup.com kullanıcının mevcut tıbbi teşhisine ilişkin ikinci bir görüş almak amacıyla kullanıcının doktor dosyalarını bir uzman doktor tarafından gözden geçirebilir. İkinci görüş hizmetinin sonucu seçilen uzman tarafından yazılan bir rapordur. b4checkup.com uzaktan İkinci Görüş servisi, uzmanı belirleme, tıbbi dosyaların değiştirilmesi ve nihai raporun Kullanıcıya aktarılması sürecinin kolaylaştırılmasını içerir.

3.3 Kullanıcı Ek Hizmetler'i satın almayı seçerse, aşağıdaki hükümler uygulanır:

b4checkup.com aşağıdakilerden birini yapacaktır;

(a) Kullanıcı adına ilgili seyahat hizmetlerini doğrudan seyahat hizmetleri ya da bir aracı "Seyahat Servis Sağlayıcıdan" satın alır. Bu seçenek için, b4checkup.com'un Seyahat Hizmeti Sağlayıcısına ödemek için kullanacağı, Kullanıcı'nın b4checkup.com'a yaptığı avans ödemelerine gerek vardır; veya

(b) Kullanıcıya, ilgili Seyahat Hizmetlerini kendisi tarafından doğrudan Seyahat Hizmeti Sağlayıcıdan satın almasını sağlayan bir bağlantıyı Kullanıcı hesabından kendisine gönderir.

3.4 b4checkup.com, ilgili Seyahat Hizmetlerini kendisi sağlamaz, yalnızca Seyahat Hizmeti Sağlayıcısı tarafından gerçekleştirilen ilgili Seyahat Hizmetlerini rezervasyon yaparken kullanıcıya yardımcı olur. Dolayısıyla, ilgili sözleşme yalnızca Kullanıcı ve Seyahat Servisi Sağlayıcısı arasında sonuçlandırılacak ve Seyahat Hizmeti (leri) ile ilgili herhangi bir beyan, sorgu veya iddia doğrudan Seyahat Hizmeti Sağlayıcıya yöneltilmelidir.

3.5 Kullanıcı, Seyahat Hizmeti Sağlayıcısı ile (doğrudan ya da Kullanıcı aracısı olarak b4checkup.com aracılığıyla) rezervasyon yaparak, Seyahat Hizmeti Sağlayıcının ilgili hüküm ve koşulları (diğerlerinin yanı sıra, Seyahat Hizmeti Sağlayıcının iptal ve geri ödeme politikaları)nı kabul eder ve bunlara uyar. b4checkup.com, Seyahat Hizmeti (ler) i Kullanıcı adına satın alması durumunda (Bölüm (a)), Seyahat Servisi Sağlayıcı'nın kayıt ve koşulları b4checkup.com tarafından satın alma sayfasındaki Şartlar ve Koşullar'dan edinilebilir hale getirilir. Kullanıcı, rezervasyon yapıldıktan sonra Seyahat Servisi'ni gözden geçirmek, ayarlamak veya iptal etmek isterse, info@b4checkup.com adresinden b4checkup.com sayfasına geri dönmeli ve oradan gelen talimatları takip etmelidir.

4. İkinci görüş

4.1 b4checkup.com, kullanıcı tarafından gönderilen istek üzerine İkinci görüş hizmetlerini sunmaktadır.İkinci görüş, bir kullanıcının tıbbî uzman tarafından mevcut ve geçmiş durum (lar), tıbbi öykü, tanı ve tedavi planının değerlendirilmesidir. Birincil bakımın yerini tutmaz. Portal üzerinden sağlanan hizmet, kullanıcının koşullarına göre değişir. Kullanıcı, b4checkup.com ikinci Görüşünü kullanmadan önce bir yerel tıp uzmanından birincil bakımı almalıdır.


4.2 Kullanıcı şunları kabul eder ve uyar: (i) alınan teşhisler sınırlı ve geçicidir; (ii) ikinci görüş tam bir tıbbi değerlendirmenin yerini alması veya bir doktorla doğrudan görüşmede bulunması için tasarlanmamıştır; (iii) Bu portalı kullanarak hizmet veren tıp uzmanlarının genellikle fiziki muayene yoluyla elde edilen önemli bilgileri yoktur ve (iv) fiziki muayenenin olmaması, tıp uzmanının durumunuzu, hastalığınızı veya yaralanmanızı teşhis etme kabiliyetini etkileyebilir.


4.3 Kullanıcı, gerekli tıbbi kayıtların hepsini elde ederek bile tıbbi durum uzaktan değerlendirilemiyorsa, ikinci görüş için, doluluk durumuna göre doktorla bizzat görüşmeyi seçebilir.


4.4 b4checkup.com'un İkinci Görüş tarafından sağlanan hizmetinin amacı, Kullanıcıya b4checkup.com'un Sağlayıcılar Ağı'ndaki Doktorlar aracılığıyla ilave bilgiye ve tıbbi değerlendirmeye erişim hakkı vermektir. İkinci Görüş, genel cerrahi, kardiyoloji, onkoloji, nöroloji, ortopedi, diş hekimliği, oftalmoloji ve jinekoloji gibi b4checkup.com'un web sitesinde yer alan tüm önemli tıbbi uzmanlık alanlarını kapsar. b4checkup.com'un Sağlayıcı ağında doğru uzmana sahip olmadığı durumlarda, kullanıcı b4checkup.com'un Sağlayıcılar Ağı'nın dışındaki üçüncü kişilere başvurmasını kabul eder.


4.5 Kullanıcı Portal üzerinden herhangi bir hizmeti talep ederek, b4checkup.com'un, kullanıcının tıbbi kayıtlarını toplamasını, bunları kaydetmesini ve Kullanıcı vakasıyla ilgili doktorlara veya hekime iletmesini onaylar. Kullanıcı, İkinci Fıkranın, dava, tahkim, engellilik hakları talebi, işçinin tazminat talebi ve/veya yanlış tedavi talepleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir hukuki ihtilafta kullanılmayacağını kabul eder. Kullanıcı, b4checkup.com'a önceden bildirimde bulunmak suretiyle (i) üçüncü kişinin kullanıcının ailesinin bir üyesi olduğu, (ii) kullanıcının kendisini temsil etmesi için önceden izin aldığı ve (iii) üçüncü taraf portal üzerinden kendi talep gönderemeyecek durumda oluğu hallerde Üçüncü taraf adına tıbbi kayıtları sağlayabilir.


4.6 Sağlayıcılar ve diğer üçüncü taraflar tarafından sağlanan bilgiler dahil olmak üzere b4checkup.com'a verilen bilgiler, bir tıbbi konsültasyonun veya tıbbi muayenenin yerini alamaz. Bu bilgi, bir tıbbi tedaviyi başlatıp başlatmayacağını veya sona erdirip istemediğinizi bağımsız olarak kararlaştırmak için kullanılamaz.


4.7 Kullanıcı, kimliğini ve uygunluğunu doğrulamak için b4checkup.com'a güncel ve doğru kimlik, iletişim ve diğer bilgileri sağlayacaktır. Kullanıcı, bu bilgilerin doğruluğunu ve eksiksizliğini sağlamaktan sorumludur ve sağlanan bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu onaylar.


4.8 Kullanıcı, b4checkup.com'un portal ile yaptığı etkileşimden önce ve sonra tıbbi kayıtlarını ve aldığı hizmetlerin sonucunda yaratılan kayıtları istediğiniz zaman gözden geçirebileceğini kabul eder. b4checkup.com, kullanıcıların hizmetleri aldıktan sonra aldıkları bakıma ilişkin kayıtlar da dahil olmak üzere ilave tıbbi kayıtları talep edebilir. b4checkup.com sonuçlar ve maliyetlerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere Kullanıcının durumunu(larını) daha iyi anlayabilmek için bu kayıtları gözden geçirebilir ve tedavileri ve önerileri iyileştirebilir.


4.9 b4checkup.com, eksiksiz ve doğru belgelerin alınmasının ardından kullanıcının tıbbi kayıtlarını toplayacak ve bir Medikal Dava dosyası oluşturacaktır. Sağlanan bilgilere göre, b4checkup.com, b4checkup.com'un Sağlayıcıları ağındaki Kullanıcı'nın Tıbbi Olgu dosyasını Kullanıcı Tanısının altına düşen uzmanlığa göre 3 farklı Doktorla eşleştirir. Kullanıcı, kendisine b4checkup.com tarafından kısa listeye eklenen 3 doktordan hangi doktorun, ikinci görüş raporu sağlayacağını seçebilir. b4checkup.com daha sonra doktorun ikinci bir görüş sunma gereksinimlerine uygun olarak tüm tıbbi kayıtları toplayacaktır. b4checkup.com, Tam Tıp Olgusu dosyasının gönderilmeye hazır hale gelmesinden sonra Kullanıcıya e-posta ile teyit yollayacak ve bilgileri Kullanıcı tarafından seçilen Doktor'a iletecektir. Kullanıcıdan eksiksiz dokümantasyon alındıktan sonra 72 çalışma saatinde Kullanıcı Doktor'un Kullanıcı'nın durumu(ları) ile ilgili görüşüyle birlikte İkinci Görüş raporunu e-postayla alacaktır.

5. Ödemeler, Depozitolar ve Peşinatlar

5.1 b4checkup.com, bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı aracılığıyla platformundan yapılan tüm ödemeleri işler.

5.2 b4checkup.com, bir Tedarikçi veya bir doktorun randevu ile ilgili zamanını garantilemek için, Kullanıcıdan seçilen Sağlayıcı adına bir Kredi Kartı Depozitosu ("Para Yatırma") veya Bir Peşinat ("Peşinat") yatırmasını isteyebilir. b4checkup.com işlemi gerçekleştirecek ve Sağlayıcı için faiz getirmeyen bir güven hesabında tutacaktır.

5.3 Sağlayıcılardan biriyle randevu alırken, Kullanıcıdan Para Yatırma İşlemi için kredi kartını vermesi istenebilir. Bununla birlikte, b4checkup.com yalnızca, ödemelerin yapılması için görevlendirilen üçüncü taraf ödeme sağlayıcısına, Kullanıcı'nın kendi satın alma siparişinde tanımladığı kredi kartı hesabından ilgili tutarı toplamasına yetki verecektir eğer ki:

(a) b4checkup.com'a ödenecek ücret için bir iptal uygulanırsa (Bölüm 6) veya

(b) İlgili muamele ile ilgili olarak bir depozito gerekmekte ise (Bölüm 5.4).

5.4 Bazı tedaviler veya Sağlayıcılar için, Kullanıcı tarafından bir Ön Ödeme yapılması gerekebilir. İlgili tutar ve iptal politikaları, ödeme sayfasında ve onay e-postasında görüntülenecektir.

5.5 b4checkup.com, İlgili Ön Ödeme tutarını Kullanıcıya ücretlendirir ve Aşağıdakileri yapana kadar Peşinatı faizsiz güven hesabında tutar:

(a) Kullanıcı, tedaviyi iptal ederse (Bölüm 6) veya

(b) Sağlayıcı b4checkup.com'dan Ön Ödeme istediğinde Sağlayıcı Kullanıcıya verilen olası faturanın net tutarı hakkında b4checkup.com'a bilgi verdiyse.

5.6 Aşağıdakilerin gerçekleşmesi durumunda, iyi niyetli olarak peşinatın tamamı için geri ödeme yapılacaktır:

(a) Bir doktor, Kullanıcının tedaviye uygun olmadığını belirtirse (Kullanıcı, b4checkup.com’a iptalden sonraki iki hafta içinde kullanıcının, tedaviye uygun olmadığını belirten bir doktor belgesini iletmelidir);

(b) Bir doktor, Kullanıcının seyahat için uygun olmadığını belirtirse (Kullanıcı, b4checkup.com’a iptalden sonraki iki hafta içinde kullanıcının, tedaviye uygun olmadığını belirten bir doktor belgesini iletmelidir);

(c) Depremler veya savaşlar gibi doğal felaketler veya

(d) Ölüm halinde (otomatik iptal).

5.7 Kullanıcı randevuyu iptal edemezse ve iyi niyet politikaları için yapılan iptallerden hiçbiri geçerli değilse, b4checkup.com, Kullanıcı tarafından yapılan İlgili Ödeme'den bir iptal ücreti tahsil edecektir. İlgili iptal ücreti, ödeme sayfasında ve onay e-postasında görüntülenecektir.

6. İptal politikası

6.1 Kullanıcı b4checkup.com'a başka bir açıklama yapmaktan vaz geçmeye karar verirse aşağıdaki iptal koşulları uygulanmalıdır:

(i) Kullanıcı, muayeneyi, randevudan en geç 5 gün önce ücretsiz olarak iptal edebilir.

(ii) Kullanıcı, muayeneyi, randevu tarihinden 3 ila 4 gün önce iptal ederse, 5,00 EUR'luk bir iptal ücreti uygulanır.

(iii) Kullanıcı, muayeneyi randevudan 2 gün öncesine kadar iptal etmişse veya Kullanıcı randevuya gelmemişse, 10,00 EUR iptal ücreti uygulanır.

6.2 Kullanıcı muayeneyi aşağıdaki durumlarda ücretsiz olarak iptal edebilir:

(i) Bir doktor, Kullanıcının tedaviye uygun olmadığını belirtirse (Kullanıcı, b4checkup.com’a iptalden sonraki iki hafta içinde kullanıcının, tedaviye uygun olmadığını belirten bir doktor belgesini iletmelidir);

(ii) Bir doktor, Kullanıcının seyahat için uygun olmadığını belirtirse (Kullanıcı, b4checkup.com’a iptalden sonraki iki hafta içinde kullanıcının, tedaviye uygun olmadığını belirten bir doktor belgesini iletmelidir);

(iii) Depremler veya savaşlar gibi doğal felaketler veya

(iv) Ölüm halinde (otomatik iptal).

6.3 Kullanıcı muayeneyi aşağıdaki durumlarda ücretsiz olarak yeniden planlayabilir:

(i) Kullanıcı randevuyu, üç (3) kez ve randevudan üç (3) gün öncesine kadar yeniden planlayabilir.

(ii) Kullanıcı, atamayı üç (3) gün öncesinden yeniden planlarsa veya Kullanıcı randevuda görünmüyorsa, 10.00 EUR iptal ücreti geçerlidir.

6.4 Kullanıcı, Hizmet Sağlayıcı veya b4checkup.com Bakım Ekibi tarafından sunulmadığı sürece, Satın Alma Sonucu 5 Gün içinde Ek Hizmetler'i iptal edebilir. Bir Kullanıcı, bir üçüncü taraf sağlayıcı tarafından sağlanan Ek Hizmetler'i iptal etmek istediğinde, üçüncü taraf sağlayıcı'nın Şartları ve Koşulları geçerlidir.

6.5 Kullanıcı randevuyu gözden geçirmek, iptal etmek veya yeniden planlamak isterse, onay e-postasına dönmeli ve orada bulunan talimatları takip etmelidir. Bir randevunun iptali veya yeniden planlanması ile ilgili notlar, Kullanıcının, ilgili Tedarikçinin, tedavinin tam adını ve tedavinin tarihini ve saatini belirtmelidir ve e-postayla şu adrese gönderilmelidir: info@b4checkup.com

6.6 Müşteri olan herhangi bir Kullanıcı, Bölüm 12'ye uygun olarak sözleşmeden çekilme hakkına sahiptir.

7. Derecelendirme Sistemleri

7.1, Kullanıcıya (i) Hizmet Sunucuların hizmetlerini gözden geçirmek ve diğer kullanıcılarla deneyim ve görüş alışverişinde bulunmak için bilgi sağlamak, (ii) Sağlayıcıları bir Hizmet sağlayıcısı tarafından değerlendirilmek ve (iii) b4checkup.com'a, diğer kullanıcılara veya Sağlayıcılara (bu tür forumlarda "Derecelendirme Sistemleri") tavsiyelerde bulunmak olanağı veren belirli türdeki forumlar b4checkup.com web sitesinde kurulmuştur. Bu Derecelendirme Sistemleri, Kullanıcıların kişisel algılarını, deneyimlerini ve değerlendirmelerini yansıtır. Kullanıcının Derecelendirme Sistemlerini kullanması veya kusursuz çalışması hakkı yoktur ve b4checkup.com Derecelendirme Sistemlerini istediği zaman kapatabilir veya hizmeti kesebilir.

7.2 Kullanıcı yalnızca Servis Sağlayıcıların veya üçüncü şahısların kişisel olarak kullandığı hizmetleri derecelendirmelidir. Gerçek olmayan gerçekler içeriyorsa, iftira niteliği taşıyorsa veya kanunen izin verilmezse (örneğin, küfürlü veya hakaret edici nitelikte ise) Kullanıcı'nın b4checkup.com tarafından sağlanan bir kullanıcı forumunda derecelendirme yapması yasaklanır.

7.3 Bölüm 8.2 uyarınca Kullanıcının yükümlülüğünü ihlal ettiği takdirde, b4checkup.com ilgili oyları silebilir - İlgili Kullanıcı'nın meşru çıkarlarını göz önünde bulundurarak - ve Kullanıcı hesabını geçici veya kalıcı olarak engelleme hakkına sahiptir.

7.4 Kullanıcı, Kullanıcıların kayıt işlemlerini b4checkup.com ile sona erdirmediği müddetçe, forumlarda yapılan derecelendirmelerinin uzun süreli depolanması ve yayınlanmasına katılır.

8. Kullanıcının Yükümlülükleri

8.1 b4checkup.com'un hizmetleri, 18 yaş ve üzeri kişiler tarafından kullanılabilir. Kullanıcı, 18 yaşından küçük olan üçüncü bir kişi adına b4checkup.com'un Hizmetleri'ni kullanma hakkına sahiptir ve b4checkup.com'a, ödenen üçüncü şahıs adına gerçekleştirilen herhangi bir etkinliği bildirir.

8.2 Kullanıcı bu web sitesinde b4checkup.com'a, Sağlayıcılara veya diğer üçüncü şahıslara veya b4checkup.com tarafından verilen Hizmetler ile ilgili yalnızca gerçek ve güncel bilgileri sağlayacaktır.

8.3 Kullanıcı'nın yükümlülüğünü Bölüm 9.2 uyarınca ihlal edilmesi durumunda, b4checkup.com ilgili bilginin silmek ve ilgili Kullanıcı'nın meşru çıkarlarını göz önüne alırken - kullanıcının hesabını geçici veya kalıcı olarak engellemek hakkına sahiptir.

8.4 Kullanıcıların Derecelendirme Sistemleriyle bağlantılı yükümlülükleri ile ilgili olarak Bölüm 8.2'ye bakın.

8.5 Kullanıcıların yükümlülüklerini Madde 8.2 veya Bölüm 9'a uygun olarak ihlal ettiği gerekçesiyle, üçüncü bir kişi tarafından b4checkup.com'a karşı bir talep yapılırsa, Kullanıcı, b4checkup.com'a üçüncü kişilerin hak taleplerine karşı ve aynı zamanda, üçüncü şahısların taleplerine karşı b4checkup.com tarafından yasal bir savunmanın (örn. mahkeme ve avukatlık ücretleri) bir sonucu olarak tazmin etmekle yükümlüdür. Daha fazla tazminat talep etme hakkı, etkilenmeden kalır.

9. b4checkup.com'un kendi hizmetleri açısından sorumluluğu

9.1 b4checkup.com, bu Koşullarda veya ek şartlarla açıkça belirtilmediği sürece, sunduğu Hizmetlerle ilgili herhangi bir vaatte bulunmaz veya bu konuda beyanda bulunmaz ve bu Hizmetler ile ilgili herhangi bir garanti vermez.

9.2 Bölüm 10.3 ve 10.4'te aksi belirtilmediği sürece, b4checkup.com yalnızca kasıtlı bir eylem veya ağır ihmal durumunda sorumludur.

9.3 b4checkup.com, yaşam, vücut veya sağlık hasarlarından doğan iddialarla ilgili olarak hafifi kusurlu olarak sorumludur.

10. Üçüncü Kişilerin Hizmetleri için Yükümlülük Yoktur

10.1 b4checkup.com, Sağlayıcıların veya diğer üçüncü tarafların b4checkup.com web sitesinde sağladığı bilgilerin doğruluğunu, tamamlanmasını ve güncelliğini kaybetmesi konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Bir hizmet sağlayıcısı olan b4checkup.com, yalnızca b4checkup.com'un web sitesinde kullanım için tutulmuştur olan kendi içeriğinden sorumludur. Bununla birlikte, b4checkup.com transfer edilen veya saklanan harici bilgileri izlemek veya yasa dışı faaliyete işaret eden koşullar için söz konusu bilgileri kontrol etmekle yükümlü değildir. b4checkup.com'un diğer yasal hükümlere uygun olarak bilginin kullanımını kaldırma veya engelleme yükümlülükleri etkilenmeden kalacaktır.

10.2 b4checkup.com'un web sitesinde, içeriği üzerinde b4checkup.com'un herhangi bir etkisi olmadığı, üçüncü şahıslara (ör. sağlayıcılar, seyahat acenteleri veya sertifikasyon kuruluşları) ait olan web sitelerine yapılan çapraz referanslar (bağlantılar) bulunur. Bağlantı verilen sitelerin içeriğinden yalnızca web sitelerinin ilgili sahibi veya işletmecisi sorumludur. b4checkup.com bu harici içerikten sorumlu değildir. Bağlanan siteler, bağlantı kurulduktan sonra kanunun muhtemel ihlalleri nedeniyle b4checkup.com tarafından kontrol edilmiştir; o zaman fark edilebilecek şekilde, içerik kanunlarına açık bir ihlal bulunmamaktadır. Bununla birlikte, b4checkup.com, bir sorumluluk için yeni bir temel oluşturabilecek harici içerikteki değişiklikleri sürekli olarak kontrol etmez. Yine de, b4checkup.com, bağlantı verilen web sitesinin içeriğinin yasalara aykırı olduğu ve b4checkup.com'un sorumluluğuyla sonuçlanabileceği açık bir şekilde ortaya çıkarsa bir üçüncü taraf web sitesine bağlantı kaldıracaktır.


11.Veri Koruma

11.1 b4checkup.com tarafından sağlanan Hizmetler için, kişisel verileri ve özel bir kişisel veri kategorisini toplamak, işlemek ve kullanmak gereklidir. Lütfen, b4checkup.com'un Hizmetleri'ni kullanırken hangi koşullarda kullanıcı verileri toplanır, işlenir ve kullanılır diye açıklamaların olduğu b4checkup.com'un Gizlilik Politikalarını inceleyiniz.

11.2 Kullanıcı, bu web sitesini ve onunla ilgili bilgileri sadece ticari olmayan kişisel amaçlar için kullanabilir.

11.3 b4checkup.com'un web sitelerinin tüm içeriği telif hakları ve fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır ve kısmi olarak üçüncü taraflardan kaynaklanmaktadır. Web sitesinde (metin, grafik, yazılım, fotoğraf ve diğer resimler, videolar, ses, ticari markalar ve logolar dahil olmak üzere) tüm fikri mülkiyet hakları b4checkup.com, Sağlayıcılar veya üçüncü taraflar tarafından mülkiyet altındadır. Hizmetler'i kullanırken, kullanıcıya b4checkup.com'un fikrî mülkiyet haklarının, sunulan hizmetlere ve b4checkup.com tarafından sağlanan bilgilere ilişkin herhangi bir lisans verilmez. Telif hakkı yasası tarafından izin verilmeyen herhangi bir kullanım, b4checkup.com'dan önceden yazılı onay alınmasını gerektirir. b4checkup.com'un web sitesindeki içerik ve dosyaların indirilmesi ve kopyalanmasına yalnızca özel ve ticari olmayan kullanımlar için izin verilir.

11.4 b4checkup.com, bu kullanımın geçerli veri koruma yönetmeliklerine uygun olması şartıyla Kullanıcı tarafından sağlanan bilgi, soruşturma ve iletişimi (ör. sağlayıcılarla arasındaki) veya Kullanıcı tarafından b4checkup.com'un çalışması için forumlarda yapılan katkılardan yararlanma hakkına sahiptir.

12. Şartların Geçerliliği ve Değiştirilmesi; Uygulanabilir yasa; yeri

12.1 b4checkup.com'un web sitesinin ve Hizmetlerinin Kullanıcı tarafından kullanılmasıyla ilgili yalnızca b4checkup.com'un Koşulları geçerlidir. Kullanıcının genel hüküm ve koşulları veya benzeri düzenlemeler burada açıkça reddedilir.

12.2 Bu Şartlar, b4checkup.com tarafından değiştirilene veya sonlandırılıncaya kadar yürürlükte kalır. Kullanıcı, bu Koşullara razı olmazsa, Hizmetlerin kullanımını derhal durdurması gerekir ve Kullanıcı, kendi kullanıcı hesabını feshetmekle yükümlüdür.

12.3 b4checkup.com, bu Şartları veya b4checkup.com tarafından sunulan belirli Hizmetler için geçerli olan ek koşulları değiştirebilir. b4checkup.com, bu web sitesinde Şartlar'da değişikliklere dair bir notu yayınlayacaktır. b4checkup.com, uygulanabilir Hizmette değişiklik yapılmış ek şartlar hakkında bir bildirim hazırlayacaktır. Değişiklik geriye dönük olarak uygulanmaz ve yayınlandıktan sonra en geç on dört (14) gün sonra yürürlüğe girecektir. Bununla birlikte, bir Hizmetin yeni işlevlerini veya yasal nedenlerle yapılan değişiklikleri ele alan değişiklikler derhal yürürlüğe girer. Kullanıcı, bir Hizmet için değiştirilen şartları kabul etmezse, o Hizmetin kullanımını durdurmak zorundadır

12.4 Şartlar ve b4checkup.com tarafından sunulan belirli Hizmetler için geçerli olan ek koşullar arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, ek Koşullar tutarsızlığın derecesine göre geçerli olacaktır.

12.5 Kanunların izin verdiği ölçüde, bu Şartlar ve b4checkup.com tarafından sunulan belirli Hizmetlerle ilgili ek şartlar ve söz konusu şartlarla bağlantılı veya doğan herhangi bir anlaşmazlık yalnızca münhasıran Türkiye yasalarına tabidir. Birleşmiş Milletler Uluslararası Mal Satış Sözleşmeleri Konvansiyonu uygulanmaz.

12.6 Bu Şartlar ve Hizmetler'den doğan anlaşmazlıklar yalnızca Ankara, Türkiye'deki yetkili mahkemelere sunulacaktır. Zorunlu kanun bu mekan seçimine izin vermiyorsa, Hizmetlerin yanı sıra b4checkup.com tarafından verilen belirli Hizmetlere dair bu Hükümlerden veya bu haklardan doğan tüm iddialar ilgili mahkemelere tabi olacaklardır.

12.7 Bu şartların herhangi birinin geçersiz, uygulanamaz veya bağlayıcı olmadığı durumlarda, kullanıcı buradaki diğer bütün hükümlere tabidir. Böyle bir durumda mevcut geçersiz hüküm yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde uygulanacaktır ve kullanıcı bu şartlar ve koşulların amaçları ve içerikleri doğrultusunda geçersiz, uygulanamaz veya bağlayıcı olmayan bu hükümlere asgari düzeyde de olsa uyacağını kabul etmelidir.

13. Müşterinin sözleşmeden çekilme hakkı

13.1 Müşteriler, açık bildiri (örneğin mektup, e-posta) ile herhangi bir nedenle herhangi bir sebep belirtmeksizin on dört (14) günlük bir süre içerisinde sözleşmeden çekme hakkına sahiptir. Dönem, sözleşmenin imzalanması üzerine başlar. Müşteri, "Standart Çekilme Hakkı Formu " nu kullanabilir. Ancak, formun kullanımı zorunlu değildir. [Müşteri “Standart Çekilme Hakkı Formu”nu aynı zamanda elektronik olarak da doldurup gönderebilir. Bu durumda b4checkup.com çekilme formunu anında elektronik olarak onaylayacaktır. (örn.e-posta yoluyla)]

Bu sürede gönderim, son teslim tarihini karşılamak için yeterli olacaktır ve şuraya gönderilecektir:

E-posta: info@b4checkup.com

13.2 Etkin bir geri çekme durumunda, b4checkup.com teslimat ücretleri de dahil olmak üzere alınan ödemeleri (müşteri tarafından b4checkup.com'un standart teslimat yönteminden farklı bir teslim yöntemi seçmekten doğan ek masraflar hariç) b4checkup.com, müşterinin çekilme dekontunu aldığı tarihten itibaren en geç 14 gün içinde iade eder. b4checkup.com tarafından verilen geri ödemeler, aksi açıkça kabul edilmedikçe, malları sipariş verirken müşterinin kullandığı kredi kartına yatırılır. Hiçbir koşulda, b4checkup.com, müşteriye geri ödeme için bir masraf çıkartmayacaktır.